1978 yılında inşaat malzemesi alım satımı yapan küçük bir işletme olarak Mehmet Zeki Gedikli tarafından kurulmuştur. 1980 yılında bir adet yerli üretim mekanik karo / çini el presi ile imalata başlayan SAMKAR, o yıllarda çok fazla tanınmayan ürünlerimizi ilimize ve bölgemize tanıtma misyonunu yüklenmiştir. Ürünlerimiz ile ilgili tanıtımlar sonucunda, merdiven basamağı, dış cephe kaplama, dekorasyon malzemeleri, karo ve tretuarlar ile kent mobilyaları ilimiz ve bölgemizde hızla kullanılmaya başlanmıştır.

     1993 yılında SAMKAR LTD. ŞTİ.’yi kurarak üretim ve ürünler hakkında ar-ge çalışmaları, ürün çeşitliliğinin ve dayanıklılığının arttırılması ve yapılan yatırımlarla teknolojinin yakından izlenebilmesi, şirketin artan bir ivme ile büyümesini sağlamıştır. 2400 m2kapalı 7500 m2 açık alan ile tamamen öz sermayesi ile Avrupa standartlarında çalışmalarına devam etmektedir.

     Karo, merdiven basamakları, tretuar, bordür, cephe kaplama malzemeleri, suni granit, dekoratif ürünler ve kent mobilyaları ile çok geniş bir ürün yelpazesi üretimine sahiptir. SAMKAR ayrıca proje ofisimiz ile peyzaj ve bahçe düzenleme, proje ve alan yönetimi düzenleme gibi bir çok çalışmaya imza atmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş: